Google Arama Trendleri 2017
Arama motoru Google 2017 arama trendlerini açıkladı. Türkiye ve dünya trendleri şu şekilde ;

Genel kategorisi

Burada dikkat çeken Morpa Kampüs; İlkokul ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, MEB müfredatına uygun, binlerce içeriğin ( konu anlatımları, çalışmalar, testler, videolar, belgeseller, ödev yaprakları, deneyler, kitaplar vb. ) ve detaylı raporlamanın yer aldığı bir platformdur.

Dizi kategorisi

Nedir kategorisi

Burada dikkat çeken sonuçlara kısaca bakacak olursak;
İlk sırada çıkan Pestisit bir TV dizisi olan Ufak Tefek Cinayetler’de kullanıldıktan sonra popüler olmuş, zararlı organizmaları engellemek, kontrol altına almak ya da zararlarını azaltmak için kullanılan madde ya da maddelerden oluşan bir karışımdır.

2. sırada çıkan Varlık fonu ise, Ağustos 2016’da Başbakanlık’a bağlı bazı şirketleri yönetmek için kanunla kuruldu. Şirketin kuruluş amacı “sermaye piyasalarında araç çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak, yurt içinde kamuya ait olan varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek için Türkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek” olarak açıklandı.

3. sırada yer alan Chia tohumu ise son dönemlerde zayıflamak isteyen kişilerin ve tok tutma özelliği olduğundan ve yüksek miktarda protein içerdiğinden, birçok diyetisyenin de gözdesi.
Yşine bu listede dikkat çeken bir terim de Cushing Sendromu. Türkan Şoray’ın yakalandığı bir hastalıktır.
Başkanlık sistemi ve referandum da yine Türkiye aramalarında popüler olan içeriklerdendir.

Yemek Kategorisi

En çok aranan yemek tarifi Krep olurken, AŞure ve GÜllaç tarifi de yine üst sıralardadır.

Ünlüler Kategorisi

Bu kategoride Vatan Şaşmaz ve Fİliz Akel ilk 2 sırada yer alırken yine 2017 yılında hayatını kaybeden İbrahim Erkal, Harun Kolçak ve Youtuber Cem Korkmaz listede üst sıralarda yer almıştır.

Dünya arama trendleri

Küresel bazda yapılan aramalarda ise, Bitcoin, Irma kasırgası, Güneş tutulması, Kuzey Kore ve Kevin Spacey ilk sıralarda yer almaktadır.

VeriAnaliz