Game Of Thrones karakterleri kim kimdir? ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanan fantastik televizyon dizisi Game of Thrones (Taht Oyunları) ciddi bir izleyici kitlesine sahip.
Her sezonu merakla beklenen, hakkında onlarca blog, websitesi açılan Game Of Thrones’un kendisi kadar karakterleri de merak konusu.

Game Of Thrones karakterleri kim kimdir?

 

 

 

KARAKTER KİMDİR
Aemon Targaryen Aemon ya da doğum adıyla Aemon Targaryen, Kral Maekar I Targaryen ile eşi Dyanna Dayne’in üçüncü oğludur. Yedi Krallık’ta yaşayan insanların Aemon’daki Targaryen kanını unutacak kadar uzun bir süre boyunca Gece Gözcüleri’nin Kara Kale’sinde Üstat olarak hizmet etmiştir. Dizide Peter Vaughan tarafından canlandırılır.
Aeron Greyjoy Aeron Greyjoy, Lord Quellon Greyjoy ile Leydi Sunderly’nin yaşayan en küçük oğlu ve Lord Balon Greyjoy’un en genç kardeşidir. Greyjoy İsyanı sırasında ölümle burun buruna gelmiş ve bu olay sonucunda kendini Boğulmuş Tanrı’ya adamış bir rahip olmuştur, rahip olduktan sonra Buharsaçlı lakabını almıştır.
Aerys II Targaryen Deli Kral Aerys Yedi Krallık’ın son Targaryen kralıdır.Bir mücadelede esir düştü ve dengesiz biri oldu. Acımasızdır ve düşmanlarını ateşle yakmasıyla bilinir. Düşmanlarını yakarken kahkahayla seyreder. Robert İsyanı sırasında yeminli muhafızı Jaime Lannister tarafından sırtından bıçaklanıp öldürülür.
Arya Stark Lord Eddard ve Leydi Catelyn Stark’ın üçüncü çocuğu ve ikinci kızıdır. Taht Oyunları’nın başında dokuz yaşındaydı. Robb, Bran ve Rickon adında üç erkek kardeşi, Jon Snow adında üvey ağabeyi ve Sansa adında bir ablaya sahiptir. Dizide, Maisie Williams tarafından canlandırılmaktadır.
Balon Greyjon Balon Greyjoy, Pyke’nin Greyjoy Hanesi’nin başı, Demir Adaların Lordu’dur. Büyük Kraken’in kaptanıdır, Demirdoğumlu’ların geleneği olan Eski Yol’u geri getirmeye çalışır. 289FS’de Demir Taht’a karşı isyan eder ancak Kral Robert Baratheon’un güçleri tarafından yenilir. Dizide Patrick Malahide tarafından canlandırılır.
Benjen Stark Benjen Stark, Lord Eddard Stark’ın en küçük kardeşi ve Gece Nöbetçileri’nin yeminli kardeşlerindendir. Gece Nöbetçileri’nin Baş Muhafızıdır. Fakat bazen Muhafızların Lideri de denilmektedir.
Brandon Stark Çoğunlukla ‘Bran’olarak bilinen Brandon, Eddard ve Catelyn’in ikinci oğludur. Hayatı, kendisini felce uğratan yaralanma olduğunda geri dönüşsüz olarak değişti ve hareket etmesine yardımcı olması için hizmetçi Hodor’a bağımlı kaldı. Genellikle ‘Yaz’ adındaki ulu kurdu ve kâhince rüyalarıyla birlikte kalıyor. Dizide, Isaac Hempstead-Wright tarafından canlandırılmaktadır.
Brienne of Tarth Yaygın olarak Tarn Brienne olarak bilinen rienne Tarth, House Tarth’ın savaşçısıdır, House Baratheon’a bağlıdır ve Lord Selwyn Tarth’in tek kızıdır.
Bronn Bronn,oldukça yetenekli ve kurnaz bir paralı askerdir. Dizide Jerome Flynn tarafından canlandırılmıştır.
Catelyn Tully Stark Leydi Catelyn Stark birinci, ikinci ve üçüncü sezonda önemli bir karakterdir.Game of Thrones’un başrollerinden biri, bu rol pilot bölüm çekildikten sonra Jennifer Ehle’den alınıp Michelle Fairley’e verilmiştir.Catelyn, Hoster Tully’nin en büyük çocuğudur. İki kardeşi vardır.Catelyn Eddard ile evlenip Kışyarı’nın leydisi olmuştur. Bu evlilikten beş çocuğu olan Catelyn Eddard’ın evlilik dışı oğlu olarak tanıttığı yeğeni Jon Snow ile yaşamaktan mutsuzdur.Ayrıca Lort Baelish uzun süre Leydi Catelyn’in peşinden koşsa da onu Lort Eddard Stark’ın abisi Brandon Stark’a kaptırmıştır, nişanlısını savaşta kaybeden Catelyn onun kardeşiyle evlenir.Eşi vatana ihanet suçu iddiasıyla idam edilen Catelyn en büyük oğlu Robb Stark’a Beş Kralın Savaşı’nda destek verir. Ancak ikisi de ittifak düğününe gittikleri Frey Hanedanı tarafından öldürülür.
Cersei Lannister Tywin Lannister ve Joanna Lannister’ın en büyük çocuğu, Jaime Lannister’ın ikiz kardeşi , Robert Baratheon’un eşi, Yedi Krallık’ın kraliçesi, Joffrey Baratheon, Myrcella Baratheon ve Tommen Baratheon’un annesi. Dizide Lena Headey tarafından canlandırılmaktadır.
Daenerys Targaryen Daenerys Targaryen Targaryen hanedanının son mensubudur. 100 yıldır dünyada görünmeyen ejdarhaların annesidir. Daenerys küçük yaşta iken Robert Baratheon’un işgalinden ağabeyi Viserys ile birlikte doğuya Özgür Şehirlere kaçmıştır. Küçüklüğünde ağabeyi ile zor şartlarda büyüyen ve ağabeyinin küçük kuklası olan Daenerys Khal Drago ile taht için evlendirildi. Başta sevmediği evliliği zamanla bir aşk hikayesine dönüştü. Kendisine düzenlenen başarısız suikastten sonra kocası Daenerys’le oğullarına atalarının Demir Taht’ını tekrar kazandıracağına yemin etti. Sonradan aralanan Drogo’yu iyileştirmesi için Dany bir cadıya başvurdu ancak Drogo ölümün eşiğine geldiğinde cadı halkının topraklarını yağmalayan khalasar’dan intikam almak için kan büyüsü yaptı. Drogo’yu yeniden hayata getirmek için istediği şey, onun canına karşılık bir candı. Dany doğmamış oğlunun kast edildiğini anlamadı ancak sonra çocuğu ölü doğdu. Drogo’yu kaybedince cenaze ateşinde cadıyı yaktıran ve ejderhaları dünyaya getiren Daenerys Sör Jorah Mormont ile Kral Toprakları’nı işgal etmek için asker toplamaya başladı.
Davos Seaworth Yağmur Ormanı Lordu, Dar Deniz Amirali, genellikle Soğan Şövalyesi diye çağrılır, önceden bir kaçakçıydı fakat Robert İsyanı’ndan sonra arazi sahibi bir şövalye olup Stannis Baratheon’un en sevdiği adamlarından biri haline gelir. Eski kaçakçı gemisi Kara Betha’ya kaptanlık yapar. Çoğu Stannis’in hizmetinde olan yedi oğlu vardır. Davos’un Gazap Burnu’ndaki topraklarını karısı idare etmektedir. Hanedan arması soğan amblemli yelkenleri olan siyah gemidir. Kralların Çarpışması’nın POV karakterlerinden biridir. Televizyon serisinde Liam Cunningham tarafından canlandırılmaktadır.
Doran Martell Martell Hanesi’nin başı, Dorne Prensi ve Güneş Mızrak Lordu’dur. Özgür Şehirler’den Norvos’lu Leydi Mellario ile evlidir, üç tane çocuğu vardır: Arianne, Quentyn ve Trystane. Televizyon uyarlaması Game of Thrones’ta Alexander Siddig tarafından oynanmaktadır.
Edmure Tully Edmure Tully,  Lord Hoster Tully’nin oğlu ve mirasçısıdır. Brynden Tully’nin yeğeni Catelyn ve Lysa’nın küçük kardeşi, Robb Stark, Sansa Stark, Arya Stark, Bran Stark, Rickon Stark ve Robin Arryn’in amcası.
Ellaria Sand Ellaria Sand beşinci, altıncı ve yedinci sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak dördüncü sezonda görülür. Dorne prensi Oberyn Martell’in sevgilisidir, Uller Hanedanı’nın evlilik dışı çocuğu olduğu için Sand (Kum) soyadını almıştır. Ellaria, Prens Oberyn Martell’in sekiz evlilik dışı kızından dördünün annesidir. Oberyn gibi o da hem erkeklerle hem de kadınlarla ilgilenir.
Gendry Gendry üçüncü sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak birinci ve ikinci sezonda görülür. Yetenekli bir demirci ve Kral Robert Baratheon’ın herkesten gizli oğludur.
Gilly Gilly, Free Folk’tan biridir ve Craster’in kızı ve karısıdır. Babası ile zorla ilişkiye girerek üretilen Sam adlı bir bebeğin annesi (ve kız kardeşi).
Jaime Lannister Bilinen adıyla ‘Kral Katili’, Lannister Hanesi’nden Lord Tywin Lannister ve Lady Joanna Lannister’nın ilk oğulları ve ikinci çocuklarıdır. On beş yaşında, Deli Kral Aerys II Targaryen’in Kral Muhafızı olarak seçilmiştir. Robert İsyanı’nın sonlarına yakın ihanet edip Kral Aerys’i öldürürken aşağılayıcı ‘Kral Katili’ lakabını kazanır. Dizide, Nikolaj Coster-Waldau tarafından canlandırılmaktadır.
Jaqen H’ghar Jaqen H’ghar Braavos ‘un Yüzsüz Adamlarından bir kimlik değiştiricidir.Topluluğunun en seçkin grubunun bir üyesi olan ve hedeflerine ulaşmak için büyülü yeteneklerini kullanan suikastçıdır.Arya Stark ile Sur yolunda tanışır.Bravoosta kurulmuş Facelessmen grubundandır.House of black and white da eğitilmiştir.
Jeor Mormont Gece Gözcüleri’nin 997. Lord Kumandan’dır, nöbeti Kara Kale’den yönetir. Jeor, Mormont Hanesi’nin başı ve Ayı Adası’nın lorduydu. Daha sonra oğlu Jorah Mormont lehine lordluktan feragat etti ve Gece Gözcüleri’ne katıldı. Karakter dizide Jeor, James Cosmo tarafından canlandırılıyor.
Joffrey Baratheon Joffrey Baratheon, Kral Robert Baratheon ve Kraliçe Cersei Lannister’ın en büyük çocuğudur ve tahtın varisidir. Gerçek babası kraliçenin erkek kardeşi olan Jaime Lannister’dır. Serinin başlangıcında Joffrey Baratheon 12 yaşındadır. Baratheon Hanesi’nden Demir Taht’ta oturan 2. kişidir. Dizide Jack Gleeson tarafından canlandırılmaktadır.
Jon Arryn Jon Arryn Arryn Hanesi’nin başıdır ve Kartal Yuvası Lordu, Vadi’nin Koruyucusu, Doğu Muhafızı unvanlarının sahibidir. Jon Kral Eli olarak Kral Robert I Baratheon’a 283FS’ten 298FS’deki beklenmedik ölümüne kadar hizmet etmiştir. Jon Lysa Arryn’in kocaso ve Robert Arryn’in babasıdır. Ayrıca Lord Eddard Stark ve Kral Robert’ın da manevi babasıdır.
Jon Snow Lord Eddard Stark’ın piç oğludur. Annesinin kimliği ise tam bir spekülasyon kaynağıdır. Babasının ve yarı-kardeşlerinin yanında yetiştirilen Jon yetişkin bir adam olmaya yaklaştığı zaman Gece Nöbetçileri’ne katıldı. Çoğunlukla yanında kendi albino ulukurdu Hayalet yer alır. Taht Oyunları serisi başladığında, Jon on dört yaşındadır. Dizide Kit Harington canlandırmaktadır.
Jorah Mormont Ser Jorah Mormont, sürgün edilmiş bir şövalye, Mormont Hanesinin eski lideri ve Ayı Adalarının eski lordudur. Batıdiyardan köle ticareti yapmaktan suçlu bulunması sebebiyle Özgür Şehirlere paralı asker olmak üzere kaçtı. Nihayetinde Targaryenlerin hizmetine girdi ve Daenerys Targaryen’in en güvendiği danışmanı oldu.
Khal Drago Khal Drogo birinci sezonda önemli bir karakterdir. İkinci sezonda da kısaca görülür. Dothrak halkında bir kabilenin önderidir.
Lancel Lannister Genç, güçlü, sarı saçlı ve yakışıklı biri olan Lancel sıklıkla kuzeni Jamie Lannister’a benzetilir. Yeşil gözleri ve sarı saçları vardır ve on altı yaşındadır.
Loras Tyrell Sör Loras Tyrell, Lord Mace Tyrell’in üçüncü oğludur. Çiçek Şövalyesi olarak da bilinir. Çok yetenekli bir şövalye ve mızrak dövüşçüsüdür.
Lyanna Mormont Lyanna Mormont altıncı sezonda yardımcı karakterdir, daha önce beşinci sezonda adı geçer. Ayı Adası’nın genç leydisi ve Mormont Hanedanı’nın başıdır. Gece Nöbetçileri’nin eski lort kumandanı Jeor Mormont’ın yeğeni ve Sör Jorah Mormont’ın kuzenidir.
Lynesse Mormont Hightower Lynesse Hightower, Lord Leyton Hightower’ın en genç kızı. Sör Jorah Mormont’un ikinci karısıydı. Şimdi ise, Lys’de Tregar Ormollen’in baş metresidir.
Lysa Tully Catelyn Stark’ın kız kardeşi ve eski Kral Eli Jon Arryn’ın dul karısıdır. Pel sağlıklı olmayan oğlu Robert Kartal Yuvası ve Vadi’nin varisidir. Petyr Baelish’in söyledini yapıp kocası Jon Arryn’ı Lys’in Gözyaşları zehriyle öldürmüştür. Petyr Baelish tarafından Ay Kapısı’ndan itilerek öldürülmüştür.
Mace Tyrell Lord Mace Tyrell; Yüksek Bahçe Lordu, Menzil’in Yüksek Mareşali ve Güney Muhafızı’dır.
Maege Mormont Maege Mormont, Mormont Hanesi’nin başı ve Ayı Adası Leydisi’dir. Unvanını sürgüne kaçan yeğeni Sör Jorah Mormont’tan almıştır. Gece Nöbetçileri’nin Lord Kumandanı Sör Jeor Mormont’un da kız kardeşidir.
Margaery Tyrell Margaery Tyrell, Lord Mace Tyrell ve karısı Leydi Alerie’nin tek kızlarıdır. TV dizisinde Natalie Dormer tarafından canlandırılmaktadır.
Melisandre Çoğu zaman Kızıl Kadın diye anılan Melisandre; ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci ve altıncı sezonda önemli bir karakterdir. Işık Tanrısı rahibesi ve Stannis Baratheon’un yakın danışmanıdır.
Myrcella Baratheon Myrcella Baratheon, Kral Robert ve Cersei’nin kızıdır. Cersei’nin tüm çocuklarının olduğu gibi Myrcella’nın da gerçek babası Jaime Lannisterdır.
Ned Stark Eddard Stark, daha bilinen ismiyle ‘Ned’, Stark Hanesi’nin başı, Kışyarı Lordu ve Kuzey Muhafızı’dır. Demir Taht’ı kazanması için yardım ettiği ve birlikte baş kaldırdığı, en sonunda Ned’i El’i olarak isimlendirdiği Kral Robert Baratheon ile arkadaştır. Dizide, Sean Bean tarafından canlandırılmıştır dizide 1.sezon 10. Bölümde kafası koparılarak öldürülmüştür.
Oberyn Martell Prens Oberyn Nymeros Martell Doran Martell’in küçük erkek kardeşi. Kızıl Yılan olarak da bilinir. Kum Yılanları denilen, en küçük dört tanesi metresi Ellaria Kum’dan olmak üzere sekiz tane gayrimeşru kızı vardır. Bazı söylentilere göre biseksüeldir.  Game of Thrones’ta Pedro Pascal tarafından canlandırılmıştır.
Olenna Redwyne Olenna Tyrell, merhum Lort Luthor Tyrell’in eşi ve Menzil’in Azam Lordu Mace Tyrell’in annesidir. Tyrell Hanedanı’na bağlı en güçlü ailelerden olan Redwyne Hanedanı üyesidir.
Petyr Baelish Çoğunlukla Serçeparmak diye anılan Lort Petyr Baelish birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci sezonda önemli bir karakterdir. Eski Hazine Başı ve eski Küçük Konsey üyesidir. İnsanları yönlendirmek konusunda çok yeteneklidir, Kral Toprakları’ndaki genelevleri sayesinde hem siyasetçilerle ilgili bilgi toplar hem de gelirlerini arttırır.
Ramsay Bolton Ramsay Bolton dördüncü, beşinci ve altıncı sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak üçüncü sezonda görülür. Roose Bolton’ın evlilik dışı oğludur.
Renly Baratheon Steffon Baratheon ve Cassana Estermont çiftinin en küçük çocuklarıdır. Fırtına Burnu’nun yöneticiliğini yapar ayrıca Robert’in konseyinde Kanun Başı olarak düzenleyicidir. Kardeşi Robert Baratheon’un ölümü ile başlayan süreçte Demir Taht üzerinde hak iddia etmiştir.
Rickon Stark Eddard Stark ve Catelyn Stark çiftinin üçüncü oğulları ve çocukları arasından en küçüğüdür. Kışyarı’nda doğup büyümüştür. Dizide, Art Parkinson canlandırmıştır.[
Robb Stark Eddard Stark ve Catelyn Stark’nin en büyük oğulları, Kıştepesi’nin varisi. Dizide, Richard Madden tarafından canlandırılmıştır.
Robert Baratheon Robert Baratheon, Baratheon Hanesi’nin başı. Taht Savaşı’nı kazandıktan sonra Yedi Krallığın Kralı olarak taç giymiştir. Robert, Lyanna Stark’la birlikte olabilmek için, Lyanna’nın kardeşi ve kendisinin de arkadaşı olan Eddard Stark’ın yardımıyla savaşa girmiştir. Lyanna’nın ölümü üzerine, Robert, Cersei Lannister’la politik dengeyi korumak adına evlenmiştir. Dizi başladığında Westeros’un kralıdır. Dizide, Mark Addy tarafından canlandırılmıştır.
Robin Arryn Lort Robin Arryn, annesinin deyişiyle “Tatlı Robin (Sweetrobin)” birinci, dördüncü, beşinci ve altıncı sezonda yardımcı karakterdir. Lort Jon Arryn’in sağ kalan tek çocuğu ve mirasçısıdır. Kartal Yuvası Lordu, Doğu Muhafızı, Arryn Vadisi’nin Azam Lordu ve Arryn Hanedanı’nın başıdır.
Roose Bolton Roose Bolton beşinci ve altıncı sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak ikinci, üçüncü ve dördüncü sezonda görülür. Bolton Hanedanı’nın başıdır. Ramsay adında evlilik dışı bir oğlu vardır.
Roslin Frey Tully Roslin Frey, Frey Hanesi’nin başı Lord Walder Frey’in beşinci kızıdır. Annesi Bethany Rosby Lord Walder’ın altıncı eşidir ve evliliklerinde tek kızları Roslin olmuştur. Game of Thrones adlı dizide Alexandra Dowling tarafından canlandırılır.
Samwell Tarly Samwell Tarly ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci sezonda önemli bir karakterdir. Gece Nöbeti’nde uşaktır. Eğitimli ve zekidir, anlayışlıdır da; ama savaşta yeteneksizdir. Belki de binlerce yıldır ak yürüyen öldüren ilk kişidir. Rahat bir ortamda büyümesine karşın babası, öğretmenleri ve yaşıtları tarafından hor görülmüş iri yapılı bir oğlandır.
Sandor Clegane Sandor Clegane, diğer adıyla Tazı, birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü, altıncı ve yedinci sezonda önemli bir karakterdir. Eski bir kral muhafızıdır. Aynı zamanda Gregor Clegane’in kardeşidir. Kendisi de abisi gibi vahşi biridir ve öldürmeden duramaz
Sansa Stark Lord Eddard Stark ve Leydi Catelyn Tully’nin büyük kızı. Üç erkek kardeşi (Robb, Bran ve Rickon) ve bir kız kardeşi (Arya) vardır. Dizide Sophie Turner tarafından canlandırılmaktadır
Selyse Florent Baratheon Lord Stannis Baratheon’un eşidir ve Ejderha Kayası Leydisi’dir. Selyse R’hllor’un tutkulu bir inananı, ve Melisandre’nin bir destekçisidir. Game of Thrones ‘ta Sarah MacKeever ve Tara Fitzgerald tarafından canlandırılmıştır.
Shae Shae ikinci, üçüncü ve dördüncü sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak birinci sezonda görülür. Shae sırlarla dolu genç bir kadındır, soyunu sopunu kimseye açıklamaz. Batıdiyar’a on yıl önce gelmiştir. Lannister ordusuyla ilk kez Nehir Toprakları’nda karşılaşır. Güç ve para hayali vardır. Özgür Şehirler’den biri olan Lorathlıdır. Dorne’da ve Volantis’te bulunmuştur. Tyrion Lannister’ın fahişesiyken sevgilisi olmuştur.
Shireen Baratheon Stannis Baratheon’un kızı ve tek çocuğudur. Annesi Selyse Florent’tir.
Stannis Baratheon Robert Baratheon’ın ortanca kardeşidir. Donanma Başı ve Ejderha Kayası Lordu olarak ağabeyinin Küçük Konsey’inde görev yaptı. Ağabeyi Robert’ın ölümünün ardından taht iddiasında destek almasının zor olduğunu bilmesine rağmen Westeros’un Gerçek Kral’ı olduğunu ilan etti.
Talisa Maegyr Talisa Maegyr,”Buz Ve Ateşin Şarkısı” serisinde yer almayan ve dizi için yaratılan bir karakterdir.
Kitaplarda Kral Robb Stark’ın romantik bir ilişki yaşayıp,evlendiği karakter olan Jeyne Westerling karakteri dizide değiştirilerek Talisa halini almıştır.
Talisa Maegyr karakterinin,seride yer alan Volantis’li Malaquo Maegyr’le bir alakası olup olmadığı bilinmemektedir.
The High Sparrow ‘Yüksek Serçe’, Serçeler olarak bilinen dini mezhep ve yeni atanan Yüksek Eylonon’un lideridir. High Septon olarak görev yaptığı dönemde Faith Militant  yeniden kuruldu ve , Kral Tommen I. döneminde Demir Taht üzerinde önemli bir etki yarattı. Gerçek adı bilinmiyor. Yüksek Serçe son derece ciddi, tehdit ediyordu.
Theon Greyjoy Theon Greyjoy birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci sezonda önemli bir karakterdir.  Lort Balon Greyjoy’un yaşayan tek oğludur.
Babasının başarısız ayaklanmasından sonra Lort Eddard Stark genç Theon’u tutsak/koruma olarak Kışyarı’na getirir. Yılları sonra Theon Starkların en zayıf anında bağlılık sözünü çiğneyerek kaleye saldırır. Ramsay Snow’un tutsağı olur ve Leş (Reek) adıyla ona hizmet eder. Kaleden kaçıp memleketi Demir Adalar’a döner.
Tommen Baratheon Kral Robert Baratheon ve Kraliçe Cersei Lannister’ın en genç çocuğudur.Margaery ile evlenir. Genç yaşı, yumuşak başlı ve uysal olması nedeniyle aslında krallığın yönetimi annesindedir. Dizide, 1. ve 2. sezonda Callum Wharry tarafından canladırılmıştır. 3. 4. ve 5. sezonda ise Dean-Charles Chapman tarafından canlandırılmaktadır.
Tormund Giantsbane Yabanılların sevip saydığı bir liderdir. Birliklerini Sur’un Ötesindeki Kral Mance Rayder’ın birlikleriyle ile birleştirip onun başyardımcısı olmuştur.

Shella adını verdiği bir dişi ayıyla yattığını söyler durur, Ygritte’e göre ise bu öykü uydurmadır.

Tormund’un iki kızı vardır, ama oğlu olup olmadığından bahsetmemiştir.

Trystane Martell Trystane Martell, Dorne’u yöneten Prens Doran Martell ve karısı Norvoslu Mellario’nun en genç çocuğudur. Düz siyah saçlara sahiptir.
Tyrion Lannister Tyrion Lannister, Tywin ve Joanna Lannister’ın üçüncü ve en genç çocuklarıdır. Cüce olduğu için ‘Küçük Şeytan’ ya da ‘Yarım Adam’ olarak da çağrılır. Dizide, Peter Dinklage tarafından canlandırılmaktadır.
Tywin Lannister Tywin Lannister Westeros’ta ki en güçlü lordlardan biridir. Jaime Lannister, Cersei Lannister, Tyrion Lannister’ın babasıdır. Eşi Joanna Lannister’ı Tyrion’un doğumunda kaybetmiştir. İkiz çoçukları Cersei ve Jaime’yi son derece sevmesine rağmen küçük oğlu Tyrion’u hor görür ve küçümser. Eşinin ölümünden Tyrion’u sorumlu tutmaktadır.
Varys Varys ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci sezonda önemli bir karakterdir. İlk olarak birinci sezonda görülür. Hadımdır, Küçük Konsey’de Muhbir Başı’yken Kral Toprakları’ndan kaçmıştır. Algı yönetiminde çok yeteneklidir ve iki kıta arasında oldukça geniş bir casus ağı vardır.
Varys’in kime sadık olduğu en sonunda ortaya çıkar: Daenerys Targaryen. Çünkü ona göre kraliçenin yönetiminde Yedi Krallık’ta barış ve huzur olacaktır. Beş Kralın Savaşı’nda birbirine düşen büyük hanedanların kalıntılarını Daenerys’in ordusuna katmaya çalışır.
Viserys Targaryen Deli Kral II. Aerys ve Kraliçe Rhaella’nın ikinci oğlu, Rhaegar ve Daenerys’in kardeşi. Savaş ve işgal zamanında Targaryenlardan yalnızca kendisi ve kardeşi Daenerys sağ kalabilmiştir. Viserys tahtını geri alabilmek ve tekrar Targaryen hanedanını Yedi krallık’ın hakimi yapabilmek için kardeşi Daenerys’i Dothrak kralı Khal Drogo ile evlendirir. Böylece Khal Drogo’nun ordusuyla Dar Deniz’i aşarak Kral Topraklarına varmayı planlar. Ancak tüm khalasar’a (Khal Drogo’nun halkı) ve Daenerys’e yaptığı bir saygısızlıktan sonra Khal kemerinin altınını eritip kafasından aşağı dökerek onu ‘taçlandırır’.
Walda Frey Walda Frey, Edwyn Frey ve Janyce Hunter’in tek çocuklarıdır. Ejderhaların Dansı’nda babası Edwyn’in ardından İkizler’in ikinci varisi olur. Unvan hakkında amcası Kara Walder’dan önce gelir.
Walder Frey Lord Walder Frey, İkizler’in Lordu Frey Hanesi’nin başıdır. Doksan yaşında olmasına ve sakat olmasına rağmen hala hanesini için çalışan aktif biridir. Dizi uyarlaması olan Game of Thrones’da David Bradley tarafından canlandırılır.

Walder hayatına birçok kadın girmesi ve birçok çocuğu olmasıyla ünlüdür. Sekiz kez evlenmiştir, meşru doğumlu yüzün üzerinde torunu vardır. Evliliklerinden yirmi iki oğlu yedi kızı olur, piç doğumlu oğullarının ve kızlarının sayısı bilinmez. Aile sadakatine büyük önem verir buna karşın torunları acımasızca bunu kullanırlar. Walder’ı onurlandırmak için birçok Frey oğullarına Walder, kızlarına Walda ismini verir.

Yara Greyjon Kraliçe Yara Greyjoy ikinci, üçüncü, dördüncü, altıncı ve yedinci sezonda yardımcı karakterdir. Yara demirdoğumludur, Theon Greyjoy’un ablası ve sağ kalan tek kardeşidir. Sert bir savaşçıdır ve gemilerin bir kısmından sorumludur.
Ygritte Ygritte üçüncü ve dördüncü sezonda önemli bir karakterdir, ilk olarak ikinci sezonda görülür. Özgür Halk üyesidir ve Mance Rayder’ın ordusunda savaşçıyken Jon Snow’la sevgili olur.
Kaynak:

https://tr.wikipedia.org/

gameofthrones.wikia.com

viki.gameofthronestr.com

VeriAnaliz