Google 2019 arama trendleri. Arama motoru Google 2019 arama trendlerini açıkladı. Türkiye’de 2019 yılında Google’da en çok neleri aradık? En çok neleri merak ettik?

2019 yılına damga vuran Mahalli idareler seçimleri ile paralellik göstererek Google’da da 2019 yılında en çok İstanbul Seçim sonuçlarını aradık.

2. sırada Tarım ve Orman Bakanlığının “Daha yeşil bir Türkiye için, 11 milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoruna koşuyoruz.” sloganı ile başlattığı Geleceğe Nefes  hareketi oldu.

3. sırada ise yine seçimlerle bağlantılı olarak YSK‘nın arandığını görüyoruz.

Diğer sonuçlar ise şu şekilde oldu;

Kişi kategorisi

2019 yılında en çok aranan kişilerde ilk sırada eski kocası tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde canavarca katledilen Emine Bulut yer aldı.

2. sırada en çok aranan isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer alırken, 3. sırada ise, üç kez yenmeyi başardığı kansere 4. kez yakalanan ve  kanser tedavisi görürken hayatını kaybeden Neslican Tay yer aldı.

4. sırada dikkat çeken arama, Müge Anlı ile Tatlı Sert programı ile hayatımıza giren ve tüm ülkeyi dehşete düşüren olayların kahramanı Palu ailesi oldu.

Nasıl yapılır kategorisi

2019 yılında en çok Revani tarifi aradık…

2019 yılında Nasıl yapıldığı merak edilen aramalarda ilk sırada revani tarifi yer aldı.

2. sırada bekçilik başvurusu nasıl yapılır yer alırken, 3. sırada ise kestanenin nasıl yapıldığını aradık.

VeriAnaliz